Хороскоп

Месечен хороскоп за месец февруари 2019

Овен Бидејќи ќе имате добри можности за заработка, овој февруари повеќе ќе се ангажирате на работното место. Поради ова можно е да прескокнете или да одложите некој планиран одмор. Интимните односи ќе бидат добри, а ако сè уште ја барате вашата сродна душа, најбрзо ќе ја пронајдете на некое патување. Можно е да се појават […]

Хороскоп

Хороскопски знаци за кои февруари ќе биде најдобриот месец од годината

За некои знаци февруари нема да биде добар, но следниве 5 ќе се чувствуваат одлично. Овие знаци одново и одново ќе добиваат нови можности што ќе им помогнат да ги постигнат нивните цели. Некои ги очекува успех на професионално поле, а некој во љубовта. Погледнете за кои станува збор. Хороскопски знаци за кои февруари ќе […]

Хороскоп

Неделен хороскоп за од 8 – 14. октомври

Овен Под голем притисок сте на работното место и од вас се очекува премногу. Одамна не сте се чувствувале вака. Бидете трпеливи, бидејќи наскоро ви доаѓа олеснување. Во љубовта ви оди добро, дури и подобро одошто се надевавте. Само уште ги криете емоциите. Добро ќе се чувствувате оваа седмица.   Бик Вашата сила доаѓа до […]

Хороскоп

Неделен хороскоп од 17 – 23. септември

Овен Во однос на работата, бидете внимателни во комуникацијата и документацијата до 22 септември, додека планетата Меркур е во ретрограден од. Имате појасна слика и подобри услови за работа, а доаѓа и промена во енергијата во вашето поле на кариера. На полето на љубовта, многу Овни кои се во долга врска ќе решат да запловат […]

Вести Македонија Ударни вести Хороскоп

Мобилна апликација за туризам во Македонија – “Посети ја Македонија“

Министерство за економија ја промовираше апликацијата „Посети ја Македонија“ (visitmacedonia). Министерот Крешник Бектеши изјави дека апликацијата ги следи светските трендови за дигитализација и иновации во туристичката промоција, а има за цел да го привлече вниманието на туристите, посебно на транзитните. „Нивната бројка не е за занемарување, само по Коридорот 10 низ нашата земја транзитираат во просек по […]

Хороскоп

Неделен хороскоп: 4. јули -11. јули

Овен Не реагирајте непромислено и не дозволувајте вашите соработници да ве вовлечат во трачеви. Засега, се наоѓате во улога на набљудувач. Можете да планирате нови проекти, а од ден на ден се повеќе се сложуваат коцките кои вам ви одговараат. Средете ги сите административни работи, а до крајот на викенот ве очекува непланирана финанска добивка. […]

Хороскоп

Неделен хороскоп: 30. април – 6. мај

Овен Бидете подготвени за некои проблеми со документите во првата половина на оваа недела. Фокусирајте се на напорите за подобрување на вашата врска со колегите.  Во среда, не започнувајте ништо ново. Ако е неопходно да се отстрани хаосот или да се зацврстат позициите некаде, тогаш дејствувајте во среда. Во четврток и петок намалете го бројот […]

Хороскоп

Неделен хороскоп: 23. април – 29. април

OВЕН На Овновите кои се во брак им следи добра недела со партнерот. На слободните може да им се допадне некоја личност со која работат заедно. Задоволни сте со финансиите. Помалку сте под стрес заради работата. Оваа недела треба да ви биде приоритет состојбата на организамот. Направете барем основни анализи.   БИК Доколку сте во […]

Хороскоп

Неделен хороскоп: 26 – 04 февруари

Овен Пред вас се убави љубовни денови во кои ќе има многу прилики за зближувања. Вашиот социјален живот од ден на ден ќе биде сè побогат, а вие сè повесели. Немојте да седите дома, излезете меѓу луѓе, покажете се и уживајте. Не сте свесни за своите можности. Од вас се очекува повеќе и подобро затоа […]

Хороскоп

Неделен хороскоп: 19. – 25. февруари

Овен Пред вас се убави љубовни денови во кои ќе има многу прилики за зближувања. Вашиот социјален живот од ден на ден ќе биде сè побогат, а вие сè повесели. Немојте да седите дома, излезете меѓу луѓе, покажете се и уживајте. Не сте свесни за своите можности. Од вас се очекува повеќе и подобро затоа […]