7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег. Повеќе врнежи ќе има попладне, особено во западните и југоисточните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер. Температури ќе се движат од 1 во Маврово, 3 во Битола и Берово, 4 во Охрид […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде променливо облачно со магла по одделни котлини. Утринските температури ќе се движат од -6 до 0 степени, а дневните од 2 до 10 степени. Дневните температури ќе бидат над нулата: Скопје 5 степени, Маврово и Берово 22, Крива Паланка и Битола 3, Охрид 6, Кавадарци 7, Дојран 9 степени. […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд претпладне, а на планините ќе врне повремен снег. По одделни котлини ќе има појава на магла и ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од -3 до 3 степени, а дневната од 2 до 9 степени. Следува период […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето ќе биде претежно облачно, по одделни котлини магливо. Во југозападните и јужните делови ќе има слаби врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од -3 до -11 степени, а дневната температура од 2 до 10 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно. Ќе дува […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето во целата земја ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура ќе се движи од -3 до -14 степени, а дневната температура ќе се движи од -1 до 8 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер најизразен по должина на Повардарието и на исток. Во североисточните делови ќе има услови за слаби врнежи од снег. Минималните температури ќе се движат од -10 до 0, а максималните од -4 до 4 […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Под влијание на нов влажен бран, времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од снег со слаб до умерен интензитет, што ќе бидат позастапени во западните делови. Утринската температура ќе се движи од -10 до -3, а дневната од -3 до 4 степени. Во вторник ќе биде сончево со умерена облачност, студено […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето ќе биде сончево со мала до умерна облачност. Ќе дува умерен северозападен ветер, најизразен во долниот тек на Поварадарието. Утринската температура ќе се движи од – 14 до – 6, а дневната од -5 до 3 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер. Утринската […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде облачно, со слаб до умерен ветер. Перетпладне ќе има зголемена облачност во поголемиот дел од земјата и во западните делови можна е појава на слаб снег. Од пладневните часови облачноста ќе се намалува и особено на исток и североисток ќе има повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето и денеска ќе биде облачно со врнежи од снег, повеќе во западните и северните делови. Снежната покривка во овие делови дополнително ќе се зголеми за 10 до 20 сантиметри.Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.  Утринската температура, според УХМР, ќе се движи од -6 до 1, а дневната од -4 […]