7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето ќе биде со зголемена облачност и ќе дува умерен североисточен ветер, па дневната температура дополнително ќе се намали за два до три степени. Во крајните јужни делови и утре ќе има услови за краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од 1 до 9, а дневната од 10 до 17 степени. […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето ќе биде променливо облачно, во попладневните часови во крајниот југ и југоисток од земјава ќе има локален дожд и ретка појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од 1 до 7, а дневната од 16 до 22 степени. Во Скопје, променливо облачно. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето претпладне ќе биде сончево и топло, во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од еден до 7, а дневната од 16 до 22 степени. Дневните температури ќе бидат во Скопје 19, Маврово 12, Охрод 17, Прилеп 18, Кавадарци 19, […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево и топло со температури до 25 степени. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 22 степени, Маврово 15, Охрид 17, Битола 22, Кавадарци 23, Крива Паланка и Берово 19, Дојран 25 степени. Утре времето претпладне ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има услови за локален […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 25 степени. Во Скопје сончево и топло време, со максимална температура до 23 степени. До вторник претпладне ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Во вторник во попладневните […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Под влијание на нов и релативно влажен бран денеска ќе има повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. Врнежите ќе бидат нешто повеќе застапени во југозападните и источните делови на земјава. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 8 степени, Маврово 2, Охрид 6, Прилеп 7, […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе бидатво Скопје 11, Охрид, Крива Паланка и Битола 8, Маврово 2, Берово 7, Кавадарци 12 и Дојран 15 степени. Утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините и во местата над околу 500 метри надморска височина, со врнежи од снег. Претпладнево повеќе врнежи ќе има во западните делови, а попладне ќе врне главно на југот од земјава. Ќе биде и ветровито со силен северен ветер, кој на […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со слаб ветер од западен и југозападен правец. Утринската температура се движеше од 2 до 7 степени, а дневната ќе изнесува меѓу 14 и 24 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб […]

7 дена Вести

ВРEМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Засилен до силен северен ветер, пад на температурите дури и за околу 15 степени, дожд, снег и мраз како и негативни температури ќе ни донесе зимскиот циклон ВИКТОРИЈА, предупредува метеорологот Славчо Попоски.  Тој ќе се формира над нашите краишта и ќе услови врнежи во понеделник доцна попладне, навечер како и во текот на […]