Вести Свет

Џулијан Асанж со блокиран интернетот до крајот на изборите во САД

Сподели:

asanz

На Џулијан Асанж ќе му биде блокиран пристапот до интернет до крајот на претседателските избори во САД, изјави неговиот адвокат Мелинда Тејлор.

Таа додаде дека малку веројатно е дека таквиот чекор ќе ги загрози активностите на Викиликс.

Владата на Еквадор минатата недела соопшти дека Амбасадата во Лондон го блокира пристапот до интернт на Асанж откако Викиликс објави електронска пошта што и штети на предизборната кампања на Хилари Клинтон.

Сподели: