Вести Изјави Македонија Ударни вести

Макрадули: Јас веќе почнав да ги пишувам моите честитки, приклучи се и ти

    Заедно да ја обновиме традицијата – #ИспратиЧеститка, #ИспратиПодарок преку #ПоштаМКД! – напиша Јани Макрадули, директор на Пошта на Северна Македонија.         Пошта на Северна Македонија се обрати до граѓаните со видео, како дел од кампањата за повторно враќање на традицијата за испраќање новогодишни честитки преку пошта кои безбедно ќе стигнат […]