Вести Македонија Став Топ теми Ударни вести

Пердју за ДВ: Заврши времето на малтретирање на С. Македонија

  Прашањата за историјата и јазикот не се доволно значајни за да ги оправдаат непријателските односи меѓу двете земји. На крајот на краиштата, Северна Македонија е суверена земја. И ниту една држава не треба да има право да принудува друга нација да ја менува својата историја, порачува поранешниот амбасадор на САД во Бугарија и еден […]