Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Захариева: Бугарија упати демарш до МНР поради запалено бугарско знаме во Вевчани

  Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов упатил остра вербална нота до македонското Министерство за надворешни работи по информациите дека е запалено бугарско знаме на Вевчанскиот карневал. Бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева ова го напиша на својот ФБ профил.     “По повод информациите за запалено бугарско знаме во селото Вевчани во Република […]