Вести Македонија Спорт Топ теми Ударни вести

Мукаетов претседател на РФМ уште 4 години со апсолутна поддршка од сите ракометни клубови

  Живко Мукаетов останува претседател и ќе продолжи да раководи со Ракометната Федерација на Македонија и во наредните четири години. Мукаетов ја доби поддршката на сите 54 клубови и ракометни здруженија во пресрет на Изборното собрание што ќе се одржи во недела во хотелот „Александар Палас“ во Скопје. Сите ракометни колективи со право на глас […]