Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Филипче: Вакцинацијата во Скопје ќе се одвива во сите поликлиники, направен е оперативен план

  Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во изјава за медиумите при посетата на Здравствениот дом во Скопје истакна дека е направен оперативен план за процесот на вакцинација, согласно бројот на вакцини кои ќе бидат на располагање, како и приоритетните групи според кои ќе се спроведува имунизацијата.         „Денеска разговаравме за тоа […]