Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Филипче: Направивме добра организација – еднаш кога ќе започне имунизацијата да не запре

  Министерот за здравство д-р Венко Филипче и претседателката на Комитетот за имунизација д-р Александра Грозданова, денеска присуствуваа на почетокот на процесот на вакцинација во земјава, каде први вакцината против КОВИД-19 ја примија двајца здравствени работници од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби.         Станува збор за главната сестра Габриела Темелковска […]