Вести Изјави Македонија Ударни вести

Министерот Филипче ја прими вакцината на “Синофарм”

  Министерот за здравство Венко Филипче, денеска ја прими вакцината од производителот „Синофарм“.  „Пандемијата не научи на многу работи, уште од минатата година да бидеме сплотени, и да користиме универзални начини на заштита, а во оваа фаза нов момент, повторно да бидеме сплотени околу тоа да ставиме приоритет на вакцинацијата како еден од клучните елементи […]

fb
Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Премиерот Заев се вакцинираше со кинеската вакцина на „Синофарм“

  Премиерот Зоран Заев денеска на пладне во пунктот на спортската сала „Борис Трајковски“ се вакцинираше против Ковид-19, со кинеската вакцина, од производителот „Синофарм“. – “Ја примив првата доза од вакцината на Синофарм, односно ја примив онаа вакцина која беше на ред. Јас не бирав, зошто сите вакцини се безбедни, тестирани и проверени. Важно е […]