Вести Македонија Ударни вести

Регистрирани се 87 нови случаи, 197 оздравени пациенти и 17 починати лица

  Во последните 24 часа се направени 2.953 тестирања, а регистрирани се 87 нови случаи на КОВИД-19 во:   • Скопје – 26 • Радовиш – 9 • Куманово и Кратово – по 6 • Прилеп – 5 • Битола, Струмица, Кочани и Кичево – по 4 • Неготино и Делчево – по 3 • […]