Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Стоев: ЕУ е гаранција дека С Македонија ќе ги почитува договорите

  Основниот приоритет на екипата што го раководи Министерството за надворешни работи на Бугарија, е враќање на довербата и активирање на дијалогот со Северна Македонија, порача техничкиот министер за надворешни работи на Бугарија, Светлан Стоев, пренесува бугарски „Дневник“. „Се обидуваме да кажеме јасно, не само на македонската страна туку и на нашите партнери, дека нашата политика […]