Вести Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Филипче на роденден кај Лара, ќерката на донорот Јасмина Василковска

  Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот официјален фб профил објави фотографии од роденденот на Лара, ќерката на Јасмина Василковска, жената донор на срце и бубрези, која неодамна спаси три човечки животи.     “Среќен роденден Лара. Денеска ја запознав ќерката на Јасмина Василковска, жената донор на срце и бубрези, која неодамна спаси три […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Општина Центар ќе донира 100.000 денари во чест на донорот Јасмина Василковска

  На 65. седница на Советот на Општина Центар, едногласно се усвои Одлуката за доделување финансиски средства за семејството на Јасмина Василковска, жената што ги донираше своите органи и спаси три човечки животи.     „Како Општина Центар ова е најмалку што можеме да направиме и да се заблагодариме на семејството Василковски за најхуманото сторено […]