Вести Македонија Ударни вести

Нови 1008 садници на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало

  Улица „Орце Николов“ во Дебар Маало се зазеленува со нови 1008 нискостеблести и грмушести садници. Денеска градоначалникот на општина Центар Горан Герасимовски изврши увид во садењето кое ќе се одвива и во текот на наредните денови.     „Новите садници кои се садат денеска повторно ќе го вратат препознатливиот зелен лик на улицата „Орце […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Отстранетите дрва ќе бидат заменети со нови и ќе се зачува целиот дрворед на „Орце Николов“

  Во целост го разбираме најавениот протест на граѓаните по повод сечењето на дрвата на улицата „Орце Николов“ и потполно го поддржуваме правото на слобода на говор и изразување, се наведува во денешното соопштение на Општина Центар. Во однос на барањата упатени до Општина Центар од организаторите на протестот, „Зелен хуман град“, сакаме да разјасниме […]