Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Заев: Ние сме посветени на визијата за Балканот во 21 век, како регион на мир и стабилност

  Претседателот на Владата Зоран Заев, придружуван од министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Бујар Османи, ја предводи владината делегација на годинешниот Самит на НАТО 2021 на шефови на држави и влади во Брисел. Премиерот Заев ќе учествува во работата на Северноатлантскиот совет на НАТО на кој лидерите на земјите членки […]