Вести Изјави Македонија Ударни вести

Пендаровски-Рикер: Секое одложување на преговорите го зголемува евроскептицизмот кај граѓаните

  Претседателот Стево Пендаровски денеска во Вила Билјана во Охрид го прими Филип Рикер, вршител на должноста помошник државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања.     На средбата беше разговарано за остварувањето на надворешно-политичките приоритети на Република Северна Македонија, за унапредување на односите со САД, за интеграцијата во ЕУ, како и за […]