Вести Македонија Свет Ударни вести

РС Македонија останува на портокаловата листа за патување на Кипар

  Во новата листа со категоризација на земјите за кои е дозволен влез на Кипар, објавена од Министерството за здравство, Северна Македонија и понатаму е во портокаловата зона, односно за патување на островот, задолжителен е негативен ПЦР тест направен 72 часа пред заминувањето, јави дописничката на МИА од Атина. Државите членки на ЕУ, како и […]