Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Заев, Вучиќ и Рама на економски форум за регионална соработка – Поврзан Балкан

  Во организација на Кабинетот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во координација со кабинетите на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ и претседателот на Владата на Република Албанија, Еди Рама, а во соработка со стопанските комори од регионот, во Скопје ќе се одржи Економски форум за регионална соработка кој е од […]