Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Од утре нови рестриктивни мерки: Забрана за невакцинирани во затворено

  Новите мерки и ограничувања за спречување на ширењето на корона вирусот ќе стапат на сила на полноќ. Од  утре, 16 август, целосно се забранува работа и организација на секаков вид настани на затворено во сите угостителски објекти (и во кафетерии), вклучително и прослави во угостителски објекти регистрирани за прослави или друг тип објекти од […]