Вести Изјави Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Д-р Михајлова: Колеги починаа од коронавирус. Ова е „фала“? Извици со „убијци, убијци“?

  Претставници на лекарската фела се згрозени од пораките кои се пренесуваа на вчерашниот протест.  Д-р Марија Михајлова реагира на фактот дека на протестот се извикувало дека лекарите се убијци, кога токму лекарите една и пол година постојано работат со ковид-пациенти и се борат за секој живот, ризикувајќи го својот.     “Речиси никогаш, како […]