Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

Доделување на “Роман на годината 2020” пред МКЦ

  Свеченото врачување на наградата „Роман на годината“, што ја доделува Фондацијата за унапредување и промоција на културните вредности „Славко Јаневски“, ќе се одржи утре (среда, 18 август), на платото пред Младинскиот културен центар во Скопје, со почеток во 20.30 часот.       Годинашен лауреат е романот „Скриени желби, немирни патувања“ на Владимир Јанковски […]