Вести Македонија Ударни вести

Пендаровски на средба со Шарл Мишел, претседател на Европскиот Совет

  Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на работната посета на Украина по повод 30-годишнината од независноста на земјата, во Киев оствари средба со претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел.     На средбата, соговорниците разменија мислења за најновиот развој на настани во контекст на процесот на проширување на Европската Унија, како и за македонскиот напредок […]