Вести Изјави Македонија Ударни вести

СДСМ: Мицкоски да поднесе оставка и да се извини за лагите

  Демаскирана е уште една голема лага на Христијан Мицкоски. Се покажа дека со измами, со манипулации не може да се дојде до парламентарно мнозинство. Соочен со пораз на неговите невистини, Мицкоски треба да излезе пред граѓаните, да се извини и да поднесе оставка. Со денови, Христијан Мицкоски го лажеше народот дека има ново мнозинство, […]

Вести Изјави Македонија Став Ударни вести

Кузеска: Црнила, лажни вести и деструкции се одлика на ВМРО-ДПМНЕ

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најавува дека ќе води позитивна кампања и дека воедно ве обвини дека вашата кампања е полна со омраза, со говор на омраза. Како ќе најдете заеднички сили да водите сепак и двете страни една позитивна кампања? Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ: СДСМ како и досега ќе води позитивна кампања тоа […]