Вести Македонија Спорт Ударни вести

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД подготвен за Европскиот Клупски Куп 2021

  Најсилното екипно шаховско натпреварување, Европскиот Клупски Куп, по едногодишна пауза, оваа година се одржува од 17 до 24 септември, при тоа, повторно после 2015 ќе биде на “наш терен” во Струга. Во 2016 година ШК Алкалоид го освои Европскиот Клупски Куп и ја понесе титулата Европски Шампион! Европското клупско злато беше освоено во годината […]