Алтернатива Музика и Филм Настани

Калина Велковска – Кали со „4“ се пласираше во финалето на „Макфест 2021“

  Вчеравечер започна 36. издание на Фестивалот на музика „Макфест“, на отворената сцена поставена во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“ во Штип. Честа да го отвори овогодинешното издание и припадна на прекрасната Калина Велковска – Кали.     Шармантната Калина Велковска – Кали, која веќе долги години е на музичката сцена, оваа година реши да […]