Вести Македонија Ударни вести

ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ: ДОМ и ЛДП ги претставија кандидатите за градоначалници

Вечерва во Скопје Граѓанското движење ,,Одлучно за промени”, предводено од Зелената партија ДОМ и ЛДП, официјално ја започна изборната кампања за претстојните локални избори претставувајќи ги своите кандидати за градоначалници и советници. На собирот, што се одржа пред платото на Националната опера и балет, според владините здравствени и безбедносни протоколи, учествуваа многубројни членови, поддржувачи и […]