Вести Македонија Ударни вести

Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа

  За севкупно подобрување на професионалните услови за работа и подигање на условите за работа на полициските службеници, Одделот за специјални полициски операции доби шест различни униформи, кои беа промовирани на свеченоста по повод Денот на полицијата, објави Министерството за внатрешни работи. Урбана маскирна мултикам шара за Единицата за брзо распоредување. Комплетот е составен од […]

Вести Изјави Македонија

МВР го демантира Мицкоски за упадите на полицијата

Демант Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од страна на г-динот Христијан Мицковски преку социјалната мрежа Фејсбук за наводни упади во домови на активисти на ВМРО-ДПМНЕ поради, како што вели, нивното незадоволство од она што се случува во државата. Полицијата, по смената на раководството во 2017 година, работи професионално и само и исклучиво […]

Вести Изјави Македонија

Христијан Мицкоски: Полицијата минатата недела упадна во домовите на петнаесетина активисти и отворени поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ

Зачестено пишувам за фактите кои го разголуваат црното владеење на оваа Влада. Но ова за што пишувам денес, не е само статистички податок, туку многу повеќе од тоа, суров факт за болната реалност во нашата земја и како владата ја гуши слободната мисла и крикот на граѓанинот против овие црнила кои надвиснале на нашата земја. […]