Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Пендаровски посетата на Грција ја почна со средба со грчката колешка Сакеларопулу

  Својата дводневна посета на Грција претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски ја зпочна претпладнево, со положување венец пред Споменикот на незнајниот војник на платото пред грчкиот парламент, пренесува мета.мк.     Тој потоа пред Претседателската палата во Атина, на официјална церемонија со државни и воени почести, беше пречекан од претседателката на Грција, Катерина Сакеларопулу. […]