Вести Македонија Ударни вести

Премиерот Заев утре на Самитот на ЕУ за Западен Балкан во Словенија

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев утре, заедно со вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров и со министерот за надворешни работи Бујар Османи, заминува за Република Словенија за да учествува на Самитот на ЕУ за Западен Балкан кој ќе се одржи во Брдо – Крањ. На Самитот, којшто се одржува за […]