Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Руте: Јас не сум среќен што се блокирани пристапните преговори со Северна Македонија

  Холандија ќе стори се што е во нејзина моќ да се одблокира почетокот на пристапните преговори со ЕУ на Северна Македонија, изјави пред почетокот на самитот во Брдо, премиерот Марк Руте, пренесе Дојче веле. „Јас не сум среќен со фактот што се блокирани пристапните преговори со Северна Македонија и сметаме дека тие треба да […]