Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Заев – Борел: Граѓаните заслужуваат европска иднина

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев како дел од својата агенда на Самитот на ЕУ за Западен Балкан во Словенија оствари билатерална средба со потпретседателот на Европската комисија и висок претставник за надворешна политика на ЕУ Џозеп Борел.     На средбата, на која присуствуваше и заменик-претседателот на Владата задолжен за […]