Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Караванот на ДИК во Тетово, Струга, Охрид, Битола и Прилеп – Ти си на ред! Излези, гласај!

  Караванот на Државната изборна комисија оваа недела ги посети општините Тетово, Струга, Охрид, Битола и Прилеп.     Како дел од овогодинешната едукативна и информативна кампања, „Ти си на ред! Излези, гласај!“, ДИК во општините кои ги посети делеше едукативен материјал, за да ги претстави гласачките права на гласачите за претстојните Локални избори.   […]