Спорт Топ теми Ударни вести

Каратистот Емил Павлов ќе се бори за злато на Светското првенство во Дубаи

  Емил Павлов испиша историја на Светското првенство во Дубаи откако се пласираше во финалето во категоријата до 67 килограми, каде за противник ќе го има Стивен да Коста од Франција. Павлов во полуфиналето славеше над Унгарецот Мартијал Ивес Тадиси поради прв освоен поен бидејќи борбата заврши 3-3.     Претходно на патот до финалето […]