Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Арсовска: Против самоволието на Трајко Славевски поднесена претставка до МВР

  Жалиме што скопската јавност уште еднаш беше сведок на самоволието, некултурата и немањето на доволен демократски капацитет на претседавачот на Советот на град Скопје Трајко Славевски, информираат од Град Скопје. Во ниту еден случај, Советот не смее да биде оставен во рацете на човек кој нема основни морални и етички прерогативи. Невидено и недозволено […]

Вести Македонија Став Ударни вести

Трајко Славески не закажува вонредна седница на Советот на Град Скопје за помош на семејствата на настраданите во несреќата во Бугарија

  Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје, вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои предлогот за финансиска помош за семејствата на настраданите во несреќата што се случи во Бугарија.   До овој момент, претседателот на Советот, Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ се […]