Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Интервју на претседателот Стево Пендаровски за „Топ Тема“ на Телма (ВИДЕО)

  Евроинтеграциите на Република Северна Македонија, односите со Република Бугарија,  актуелните случувања во земјата на политички план, во областа на судството и именувањето на амбасадори,  беа теми на разговор во интервјуто на претседателот Стево Пендаровски за „Топ Тема“ на телевизија Телма.   „Историската комисија е важна, но не можеме да зборуваме за историја и само […]