Вести Македонија Ударни вести

Обвинителството бара притвор за Мијалков за “Плацевите на Водно”

  По денешната одлука на Апелациониот суд Скопје со која беше прифатена жалбата на Сашо Мијалков и е преиначено решението за притвор, предметниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, до Основниот кривичен суд Скопје, поднесе Предлог за определување на мерката притвор за Сашо Мијалков, обвинет за помагање при кривично […]