Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

Дедо Мраз, Спајдермен и Бетмен им подарија пакетчиња на децата од Детската клиника

  Волонтерите од Црвениот крст – Скопје, денеска ги израдуваа децата кои се лекуваат на Детската клиника во Скопје, преправени како Дедо Мраз и суперхероите Спајдермен и Бетмен.     Тие со јажиња од покривот на Клиниката за детски болести преку балконите се спуштија во болничките простории и на малите пациенти им подарија насмевки и […]