Музика и Филм

Почина комичарот Боб Сагет

  Aмериканскиот комичар, актер и водител Боб Сагет почина на 66-годишна возраст, пренесе Би-Би-Си. Причината за смртта на Сагет кој јавноста го помни по улогата во серијата „Full House“ и како водител на шоуто „Funny Home Video“ засега не е позната. Брзата помош го пронашла актерот во соба во хотелот Риц-Карлтон во Орландо во неделата попладне. […]