Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Ковачевски: Владата нема да дозволи скопјани да останат без греење, имаме решение

  Во одговор на новинарско прашање во однос на глобалната енегретска криза како и за проблемот со греењето во град Скопје, претседателот на СДСМ и мандатар, Димитар Ковачевски рече дека веќе се преземени мерки за зголемување на домашното производството на струја со сите расположливи капацитети, намален е ДДВ од 18% на 5% и дека се […]