Вести Македонија Ударни вести

Шаќири: Во продолжениот распуст да се почитуваат мерките против ковид-19

  Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска на прес-конференција информираше дека на негово барање, врз основа на препорака од Главниот координативен штаб, Владата на Република Северна Македонија вчера донесе одлука започнувањето на првото полугодие да се одложи до 1 февруари годинава. Согласно оваа одлука донесена врз основа на проценките од здравствените власти дека […]