Вести Македонија Ударни вести

Се преврте автобус полн со патници на автопатот Скопје-Тетово

На автопатот Скопје-Тетово се случила сообраќајна несреќа.  На автобусот полн со патници му пукнала гумата, по што ја изгубил контрола и се превртел на автопатот. Според првичните информациите има десетина патници кои се повредени, но уште не се знае дали имаа загинати. Во секој момент се очекува брза помош да стигне на самото место.