Вести Изјави Македонија Став

Петров: Делото на Делчев да не се сведува на популистички декларации

  Декларацијата за Гоце Делчев е непотребен популистички и погрешен потег, затоа што ние имаме Резолуција донесена со консензус во Собранието и која има обврзувачко дејство врз Владата во водењето на преговорите, истакна членот на Извршен одбор на СДСМ, Андреј Петров во гостување во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма.    „Ние не можеме еден […]