Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Османи: Не треба да се создава притисок за рокови кај Историската комисија

  Според шефот на дипломатијата Бујар Османи не треба да се создава притисок со рокови кај Заедничката историска комисија со Бугарија, туку целта е да се создаде процес на доверба за решавање на спорните прашања. Османи, во гостувањето на ТВ Сител, исто така најави дека следниот состанок на експертско ниво со Бугарија, ќе се одржи […]