Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Осумнаесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

  Денеска во Скопје и во Ротимље (БиХ) ќе биде одбележана 18-годишнината од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој заедно со членови од неговиот Кабинет загина во авионска несреќа во близина на Мостар. На гробот на Трајковски и на вечните почивалишта на загинатите членови на делегацијата на градските гробишта во Бутел, цвеќе ќе […]