Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Петровска: Нема да има одлука за испраќање наши војници во Украина

  Одлука за испраќање наши војници во Украина нема и нема да има, потенцираше министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска по одбележувањето на Денот на баталјонот за специјални сили на Армијата во скопската касарана „Илинден“. “Најостро ги демантирам насловите на дел од порталите кои објавуваат невистини поврзани со моето излагање на 24 вести. Јас одговорив […]