Вести Свет Ударни вести

Ракетирања и авионски бомбардирања од исток до запад во Украина

  Артилериски гранатирања и воздушни напади беа употребени од страна на руските сили во изминатово деноноќие, а петмина се загинати и 13 повредени во гранатирањето на градот Харкив. Во западниот град Лвов, пак, биле регистрирани пет ракетни напади, велат украинските власти. Како што пренесува Би-би-си, изгледа и дека руските сили се повеќе се насочуваат на тактичките […]

Вести Свет Топ теми Ударни вести

Русија го бомбардира Киев: Загина 15 годишно девојче, ранет новинар на Фокс Њуз

  Руското немилосрдно бомбардирање на Украина се приближи до центарот на Киев со серија напади што погодија станбена населба додека лидерите на три европски земји планираат храбра посета на Киев во знак на поддршка, пренесе АП. Лидерите на Полска, Чешка и Словенија објавија дека денеска ќе отпатуваат во главниот град на Украина во мисија на […]