Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Османи: Во Украина има уште 20 наши државјани, но не бараат евакуација оттаму

  Уште осум граѓани, од кои четворица наши, а четворица украински државјани бараат да бидат евакуирани од Украина, информира денеска на редовниот брифинг министерот за надворешни работи Бујар Османи. „Од 120 мапирани и контактирани наши граѓани, околу 80% се веќе евакуирани. Останати се осум граѓани коишто бараат евакуација, а сè уште се во Украина. Од […]