Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Пендаровски до фудбалерите: Благодарни сме на радоста што ни ја приредувате

  Претседатело Стево Пендаровски по вечерашната победа на Македонската фудбалска репрезентација, на своојт фб им честиташе на фудбалерите и  напиша: “Нашите фудбалски херои веќе ја испишаа историјата на македонскиот фудбал. Честитки за победата, пожртвуваноста, храброста и борбеноста во играта на нашата македонска фудбалска репрезентација против силниот противник”.   “На чекор до Катар, благодарни сме на […]