Вести Македонија Ударни вести

Ковачевски-Едштадлер: Сега е совршен тајминг за почеток на пристапните преговори за Северна Македонија

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски на маргините на неговата работна посета на Република Грција, по повод учеството на Економскиот форум Делфи, оствари средба со австриска министерка за европски прашања, Каролин Едштадлер.     Премиерот Ковачевски и австриската министерка за Европа Едштадлер го изразија взаемното задоволство од одличните билатерални односи меѓу […]