Вести Македонија Ударни вести

Средба Ангелов – Савада: Соработка во кризниот менаџмент

  Денеска директорот на Центарот за управување со кризи, г. Стојанче Ангелов, оствари работна средба со Неговата Екселенција, Хиронори Савада, Амбасадор на Јапонија во Република Северна Македонија во седиштетото на ЦУК во Скопје.       Беше разговарано за тековните состојби во рамки на националниот систем за управување со кризи, како и за планираните претстојни […]